Možno patríte medzi ľudí, ktorí si teplé letné týždne nevedia predstaviť bez dovolenky pri mori, alebo v horách. Každý rok si naplánujete niekoľkodňovú dovolenku s rodinou, či s kamarátmi a potom už len netrpezlivo odpočítavate dni do odjazdu. Skúsili ste však zvážiť to, či sa na dovolenku oplatí chodiť každý rok? Možno by ste potom mohli zamieriť do drahšej a luxusnejšej destinácie a spoznať novú krajinu.

rodina na pláží.jpg

Iste, každý sa teší, že po pracovných mesiacoch si dopraje dva týždne leňošenia na pláži a nič nerobenia, čítania kníh do omrzenia, či kúpania sa v mori od rána do večera. Možno však cítite, žeby ste už najradšej zmenili miesto pobytu z toho klasického, každoročného, na niečo nové, sviežejšie, krajšie. Je zrejmé, že človek s priemerným platom si nemôže hneď dovoliť dovolenku na Kube, či v Karibiku, ale nie je to nemožné.

moře.jpg

Napadlo vám niekedy jeden rok dovolenku vynechať a začať šetriť, aby ste svoju rodinu mohli vziať niekde ďalej a zažiť novú kultúru, či dobrodružstvá? Možno to znie zvláštne, ale niektorí ľudia na dovolenku nechodia vôbec, niektorí každé dva roky, niektorí príležitostne. Nie je na tom naozaj nič divné. Absolvovať dovolenku každý rok naozaj nie je nutnosť a nie je to ani hanba. Možno patríte medzi ľudí, ktorí na dovolenku chodia niekoľkokrát do roka a vás sa táto situácia teda netýka.
Skúste jeden rok zodpovedne šetriť a namiesto veľkej dovolenky si spravte len menší výlet do okolia a ďalšie leto si užite svoju dovolenku snov na mieste, po ktorom túžite. Dovolenkovať každý rok nie je zlé a pokiaľ vám to vyhovuje, je to v poriadku. Ak však túžite po niečom inom a finančne náročnejšom, nie je na škodu jeden rok sa trochu obmedziť a ďalšie leto si vyvaľovať šunky v krásnej exotickej krajine. Nebojte sa teda urobiť prvý krok k vašej vytúženej dovolenke, potešte seba, svoju rodinu a zažite leto plné zážitkov.

Ohodnoťte příspěvek