Automobiloví giganti povedali, že budú spolupracovať na vývoji elektrických motorov, prevodoviek a výkonovej elektroniky.
 
Obe firmy sa snažili udržať ziskové marže pri klesajúcom predaji automobilov a vyšších nákladoch, ako aj potrebu investovať do budúcich technológií.
 
Automobilové spoločnosti sú nútené vyrábať vozidlá s nízkymi emisiami, aby spĺňali prísnejšie pravidlá proti znečisťovaniu životného prostredia.bmw.jpg
 
Tam bol rad podobných tie-up zameraných na zdieľanie nákladov na vývoj elektrických vozidiel.
 
Napríklad Volkswagen a Ford spolupracujú na nových vozidlách. Medzitým, súperi FiatChrysler a Renault skúmajú $ 35bn tie-up.
 
Člen predstavenstva Klaus Froehlich povedal: „Spoločne máme možnosť lepšie sa postarať o potreby zákazníkov tým, že skrátime dobu vývoja a dopravíme vozidlá a najmodernejšie technológie na trh rýchlejšie.
 
BMW a Jaguar Land Rover povedali, že ušetria náklady prostredníctvom spoločného výskumu, spoločného plánovania výroby a spoločného nákupu komponentov elektrických vozidiel.
 
BMW vyvinulo elektromotor, prevodovku a výkonovú elektroniku v jednom puzdre, ktoré nazýva "Gen 5" svojej technológie "eDrive".jaguar.jpg
 
Spoločný tím inžinierov v Mníchove bude ďalej rozvíjať túto technológiu Gen 5, potom budú obe spoločnosti vyrábať vlastné elektrické pohony.
 
JLR bude vyrábať tieto hnacie ústrojenstvo vo svojom závode vo Wolverhamptone, ktorý zamestnáva 1600 ľudí.
 
Nick Rogers, technický riaditeľ spoločnosti Jaguar Land Rover, povedal: „Dokázali sme, že dokážeme vybudovať elektromobily na celom svete, ale teraz potrebujeme rozšíriť technológiu na podporu ďalšej generácie produktov Jaguar a Land Rover.
 
Výrobcovia automobilov sú čoraz otvorenejší k zdieľaniu elektrických častí automobilov, pretože technológia je drahá.
 
Automobilky sú omnoho menej drahé pri zdieľaní technológie elektrických vozidiel, pretože je oveľa ťažšie vytvárať produktovú diferenciáciu pomocou techník elektrických vozidiel. Všetci sa zrýchľujú rýchlo a každý môže robiť kvalitu a jazdu a manipuláciu.

Ohodnoťte příspěvek