Od určitého veku som mala veľký problém so spánkom. Mám pocit, že to bolo, odkedy som sa odsťahovala od rodičov a začala bývať so svojím priateľom. Jednoducho som mala stále pocit, že nie som vyspatá, že niečo nie je v poriadku. A ak ste niekedy trpeli chronickou nespavosťou, tak veľmi dobre viete, prečo je zlý spánok to najhoršie, čo len môže byť. Asi je jasné, že nech sa deje čokoľvek, môžete s tým skúsiť niečo spraviť a môžete urobiť všetko preto, aby sa veci diali len preto, lebo to chcete vy. Ale ja som so svojím spánkom musela niečo urobiť, inak by som sa proste zbláznila.

postel z dřeva
 
Nemôžete sa tváriť, že spíte, ak nespíte. Preto som prvý krok urobila veľmi jednoduchý, a to že som zmenila stranu, na ktorej spím. Nepomohlo. Nepomohlo ani to, keď som si dala do izby rastlinu, ani zatiahnuté žalúzie, ani roztiahnuté žalúzie, závesy, záclony, nič. Môj posledný typ bol to, že zmením matrac. No nepomohlo ani to. Preto môj priateľ začal rozmýšľať nad tým, že možno by to chcelo naozaj veľkú a priam až radikálnu zmenu. Tým myslel, že si kúpime úplne nové miesto, kde budeme spávať. Ak nepomôže to, tak už nepomôže vôbec nič.

masivní postel
 
Preto sme si kúpili postel z masivneho dreva. Rozmýšľali sme nad tým, čo to dá a ako sa na to pozrieme presne tak, ako sa nám páči a prišli sme na jednu veľmi radikálnu vec, a to, že presne toto bolo niečo, čo mi spôsobovalo zlý spánok. Jasné, je to smiešne, ale naozaj som bola šťastná za to, že sme to urobili. Konečne sa poriadne vyspím a dokonca ani neviem ako, ale jednoducho hneď, čo ľahnem, zatvoria sa mi oči. Otvorím ich až ráno a som šťastná, že môžem privítať nový deň s radosťou a s úsmevom. Myslím si, že takýto pocit by mal zažiť jednoznačne každý človek, a to aj ten, ktorý sa bojí, že sa nikdy nevyspí. Skúste kúpiť niečo nové a perfektné. Uvidíte, že to niečo bude znamenať.